Mi Hazánk

Bizalmi szavazás az EP-ben Ursula von der Leyen ellen a Pfizergate-ügy kapcsán

13 cikk
Economx
Kontroll
Menedzsment Fórum
Magyar Jelen
Magyar Hang
+2

Kiegyensúlyozott

Az Európai Parlament Strasbourgban megtartotta a bizalmi szavazást az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen ellen a Pfizer-rel kötött vakcinaszerződés átláthatóságának hiánya miatt. A bizalmatlansági indítványt Gheorghe Piperea, az AUR képviselője kezdeményezte, melyet a radikális jobboldali frakciók, így a Fidesz is támogattak. Az Európai Néppárt és más nagy frakciók azonban nem támogatták az indítványt, így az nem kapta meg a szükséges többséget. Az ügy hátterében a vakcinabeszerzés körüli átláthatósági és elszámoltathatósági problémák állnak, melyeket több európai intézmény és az Európai Ügyészség is vizsgál. Az EP végül megtartotta a bizalmat von der Leyen iránt, aki a szavazás idején Rómában vett részt egy ukrajnai újjáépítési konferencián.

Részletek

Jogorvoslati lehetőségek a Turul szobor műemlékké nyilvánítása ügyében

9 cikk
ATV
Magyar Jelen
444
24.hu
Index
+2

Kiegyensúlyozott

Az önkormányzat jogi lehetőségeket keres a Lázár János miniszteri rendelettel műemlékké nyilvánított turul szobor ügyében, amely vitákat váltott ki a közösség és politikai csoportok között. A szobor körüli konfliktusokat jogi eszközökkel és társadalmi párbeszéddel kívánják kezelni, miközben a Fővárosi Törvényszék megsemmisítette az ideiglenes műemlékvédelmi határozatot. A Turul szobor története és megítélése bonyolult, mivel egy ellentmondásos szimbólumra írták fel egyszerre áldozatok és tettesek neveit, ami újabb vitákhoz vezetett.

Részletek

Karácsony Gergely uniós vezetőkkel tárgyalt Strasbourgban, az EP-ben vitáztak a Budapest Pride-ról

7 cikk
Kontroll
Blikk
444
24.hu
Mandiner
+1

Kiegyensúlyozott

Karácsony Gergely budapesti főpolgármester Strasbourgban tárgyalt Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével, ahol megköszönte a Budapest Pride melletti kiállását, és egyeztettek a fővárosnak járó uniós forrásokról. Karácsony hangsúlyozta, hogy Budapest az egyetlen főváros, amelynek nincs aláírt uniós támogatási szerződése, és javaslatot tett a források közvetlen önkormányzatokhoz juttatására. Az Európai Parlamentben vitát tartottak a Budapest Pride tanulságairól, ahol a képviselők különböző álláspontokat képviseltek a jogállamiság, a gyülekezési szabadság és az LMBTQ-jogok védelmével kapcsolatban. A vitában elhangzottak kritikák a magyar kormány felé, és Karácsony Gergelyt többen is támogatták, aki a sajtótájékoztatón kormányváltást jósolt 2026-ra. A kormányközeli média élesen bírálta Karácsony strasbourgi útját és a Pride-ot.

Részletek

Nyomozás indult Karácsony Gergely ellen a Pride ügyében

7 cikk
Népszava
Magyar Jelen
Világ Gazdaság
Magyar Hang
24.hu
+2

Jobbközép

Novák Előd feljelentése alapján elrendelték a nyomozást Karácsony Gergely és társai ügyében a Pride-szal kapcsolatban. Novák szerint a jogerősen betiltott gyűlés megszervezése vagy azon való részvétel büntetendő, és kritikusan nyilatkozott a nyomozóhatóság illetékességéről, mivel pénzügyi osztály foglalkozik az üggyel, miközben kormányzati korrupciós feljelentéseket elutasítanak.

Részletek

Tisza párt támogatottsága jelentősen emelkedett a legfrissebb kutatásokban

7 cikk
Népszava
Magyar Hang
444
Index
Telex

Balközép

A Tisza párt 46-35 arányban vezet a Fidesz előtt a biztos pártválasztók körében, ami az elmúlt három hónapban jelentős növekedést mutat. A Fidesz támogatottsága stabil, 35 ponton mozog, nem tudott erősödni. A Mi Hazánk és a Demokratikus Koalíció parlamentbe jutási esélyei is megvannak, míg a Kutyapárt az ötszázalékos küszöb alatt áll. Az iskolai végzettség alapján a Fidesz kevésbé népszerű az érettségizett és felsőfokú végzettségű választók körében. Más közvélemény-kutatók is hasonló eredményeket mutatnak, bár a kormányközeli Nézőpont Intézet a Fidesz vezetését jelzi.

Részletek

Fidesz és Tisza Párt támogatottságának eltérései településtípusok szerint

4 cikk
Kontroll
Telex
Népszava
Magyar Hang

Balközép

A Nézőpont Intézet júniusi felmérése szerint a Fidesz jelentős előnyt élvez a kisebb településeken, különösen a községekben, míg a megyei jogú városokban és Budapesten a Tisza Párt támogatottsága megközelíti vagy meghaladja a Fideszét. Az országos arányok alapján a Fidesz 44 százalékkal, a Tisza Párt 39 százalékkal áll. A felmérés rámutat, hogy a Tisza Párt elsősorban a baloldali ellenzék rovására növelte támogatottságát, miközben a Fidesz szavazói aktivitása csökkent, de a párt előnye változatlan maradt. A kutatás telefonos megkérdezéssel készült reprezentatív mintán, és a Nézőpont mellett más közvélemény-kutatók adatait is figyelembe veszik a választói trendek elemzéséhez.

Részletek

Konfliktus és tiltakozás a Budapest Pride körül a Fidesz politikája kapcsán

4 cikk
Index
Népszava

Balközép

Orbán Viktor 'brüsszeli utasításra' szervezettnek nevezte a Budapest Pride felvonulását, és a kormány által kezdeményezett tiltások ellenére a rendezvény hatalmas tömeget vonzott. A Fidesz gyermekvédelemre hivatkozva korlátozta a gyülekezési jogot, de a főpolgármester bátor kiállásának köszönhetően a felvonulás megtartható volt. A Pride békés eseménnyé vált, miközben a kormány támadásai csak erősítették a szabadságvágyat az országban. A miniszterelnök politikai húzása végül visszafelé sült el, és a demonstráció a Fidesz elleni szimbolikus lázadássá vált.

Részletek

Török Gábor értékelése a Fidesz és a Pride viszonyáról

4 cikk
Magyar Hang
Blikk
24.hu

Kiegyensúlyozott

Török Gábor elemzése szerint Orbán Viktor Pride-ellenes megszólalásaiban érdekek érvényesültek, de a rendezvény mérete és a Mi Hazánk párt aktív szereplése nehezítette a Fidesz helyzetét. A rendezvény betiltásának kudarca és a rendőrség intézkedései azt jelzik, hogy a Fidesz számára ez a tematizáció nem hozott várt sikert.

Részletek

Tisza Párt szavazói megosztottak az önálló parlamenti többség kérdésében

3 cikk
Index
Telex
Népszava

Balközép

A 21 Kutatóközpont felmérése szerint a Tisza Párt szavazóinak többsége a párt önálló parlamenti többségét támogatja, de jelentős részük inkább az ellenzéki együttműködést részesíti előnyben. A megkérdezettek fele kormányváltást szeretne, míg közel harmaduk a jelenlegi kormány támogatását fenntartja. A parlamentbe jutás esélyeit több párt közül a Mi Hazánk, a DK és a Magyar Kétfarkú Kutya Párt kapja még komolyan. A választók megosztottak abban is, hogy az ellenzéki jelölteknek milyen együttműködésben kellene indulniuk a választókerületekben.

Részletek

A DK országos kampánya a kormányváltás és a baloldal erősítése érdekében

3 cikk
ATV
Népszava
24.hu

Balközép

A Demokratikus Koalíció országos plakátkampányt indított, hogy hangsúlyozza a baloldal szükségességét Magyarországon, elutasítva egy újabb jobboldali egypártrendszer kialakulását. A párt támogatja az uniós pénzek visszaszerzését, az EU-s emberi jogok védelmét, valamint Ukrajna uniós csatlakozását a szükséges feltételek teljesítése esetén. Kiemelik a kormányváltás fontosságát, amelyhez a baloldali szavazók elengedhetetlenek, és Dobrev Klárát mint a baloldal vezetőjét helyezik előtérbe a következő választásokon.

Részletek

Magyar Péter szerint Orbán Viktor felelős a budapesti Pride alatt esetleges eseményekért

3 cikk
Magyar Hang
Népszava
Blikk

Balközép

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke felelőssé tett Orbán Viktort a budapesti Pride rendezvény esetleges erőszakáért, utalva a 2006-os eseményekhez. A politikus felszólította a rendőrséget, hogy védjen minden magyart a kormány állítólagos önkényével szemben, és hangsúlyozta, hogy az ország vezetőjének az egység megteremtése és minden állampolgár védelme a feladata. Szóvá tette, hogy a jelenlegi hatalom megosztó politikát folytat és szexuális kisebbségek elleni intézkedéseket hoz, ami növeli a feszültséget a társadalomban.

Részletek

Ursula von der Leyen túlélte a bizalmatlansági indítványt az Európai Parlamentben

2 cikk
Magyar Jelen

Szélsőjobboldali

Az Európai Parlamentben bizalmatlansági indítványt nyújtottak be Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke ellen, főként a Pfizer-vakcinabeszerzések körüli átláthatósági aggályok miatt. Bár az indítványt a jobboldali és szélsőjobboldali frakciók támogatták, a szükséges kétharmados többség hiányában Von der Leyen hivatalban maradt, miután engedményeket tett a szocialista és liberális képviselőcsoportoknak. A magyar kormány és a Fidesz–KDNP delegációja Von der Leyen leváltását szorgalmazta, míg a Tisza Párt és a Demokratikus Koalíció ellenezte az indítványt. Magyar Péter élesen bírálta a Fideszt az AUR román párttal való együttműködés miatt. Eközben Rómában konferenciát tartottak Ukrajna újjáépítéséről, ahol új uniós alap létrehozását jelentették be, és Zelenszkij hangsúlyozta, hogy csak a baráti országok vehetnek részt az újjáépítésben. Magyar Péter feljelentést tett Orbán Viktor ellen rémhírterjesztés és állam elleni bűncselekmény feljelentésének elmulasztása miatt, de az ügyészség elutasította a feljelentést.

Részletek

Dér Dániel válasza a nemzeti radikális politika kihívásaira

2 cikk
Magyar Jelen

Szélsőjobboldali

Dér Dániel válaszol egy kritikus írásra, amelyben kifejti, hogy nem támogatja a Jobbik néppártosodását, hanem az eredeti nemzeti radikális értékek megtartásán dolgozik. Kiemeli, hogy a politikai narratíva eltolása nem jelenti az elvek feladását, hanem a program hangsúlyosabb megjelenítését a változó politikai környezetben. A politikai hatalmat fontosnak tartja, de hangsúlyozza, hogy a valódi hatalom a kultúra befolyásolásán alapul. Kitér arra, hogy a nemzeti radikális mozgalomnak szüksége van az államhatalomra, hogy erősebb civilszervezeti bázist építhessen. A jövőbeni cél a politikai párt megerősítése és a támogatók minőségi növelése hosszú távú társadalmi átalakulás érdekében.

Részletek

Az ellehetetlenítési törvény társadalmi elfogadottsága és következményei Magyarországon

2 cikk
Telex
24.hu

Balközép

Az IDEA Intézet felmérése szerint a magyar felnőtt népesség közel kétharmada úgy véli, hogy az ellehetetlenítési törvény elfogadása megszüntetné a demokráciát Magyarországon. A törvény célja, hogy korlátozza a kormánykritikus civil szervezetek és a független sajtó működését, valamint megakadályozza a külföldi támogatással rendelkező szervezetek tevékenységét. A megkérdezettek többsége a törvény valós célját a szólásszabadság és a demokrácia korlátozásában látja, és jelentős részük szerint a kormány figyelemelterelésre használja a javaslatot. A támogatók főként a Fidesz–KDNP szavazói közül kerülnek ki, bár közöttük is vannak kritikus hangok, míg más politikai csoportok ellenzik a törvényt. A javaslatot Halász János nyújtotta be, és a Fidesz vezető politikusai mellett többen nem támogatták azt, jelezve megosztottságot a kormánypárton belül. A kutatás reprezentatív mintával, online kérdőívvel készült.

Részletek

Kristóf politikai identitása: a Mi Hazánkhoz kapcsolódó vitatott személy a Pride-on

2 cikk
Magyar Jelen

Szélsőjobboldali

Kristóf, aki a Budapest Pride-on mi hazánkos kitűzőkben jelent meg, nem tagja a Mi Hazánk Mozgalomnak, és kapcsolatai a párthoz kérdésesek. Egy korábbi bejegyzés szerint részt vett a Fideszhez köthető békemeneten és nyilatkozott Orbán Viktor háborús álláspontja mellett. Emellett megjelent a Tisza Párt választási eredményváró rendezvényén is. Varga Tamás, a Mi Hazánk pécsi képviselője szerint Kristóf tevékenysége arra utal, hogy a Fidesz és a Tisza együttműködve próbálják lejáratni a Mi Hazánkot.

Részletek

Budaházy és Toroczkai közötti politikai nézeteltérés elemzése

2 cikk
Magyar Jelen

Szélsőjobboldali

Budaházy György és Toroczkai László közötti nézeteltérés 2010 óta fennáll, elsősorban területi és politikai elképzeléseik miatt. Budaházy korábban támogatott egy cigányország létrehozását Borsod-Abaúj-Zemplénben, melyet Toroczkai élesen elutasított. A jelenlegi konfliktus során Budaházy folyamatosan támadja Toroczkait, aki egy politikailag és nemzetközileg jól szervezett mozgalmat vezet, míg Budaházy mögött nincs hasonló támogatóbázis. Toroczkai a Mi Hazánk párt elnökeként aktívan dolgozik a nemzeti érdekek érvényesítésén, különösen Kárpátalja területén, míg Budaházy támadásait politikai irigység és személyes ambíciók motiválhatják. A vita súlyosbíthatja a nemzeti mozgalmak egységét a közelgő választások előtt.

Részletek

Nehéz közlekedés és nagy részvétel a 30. Budapest Pride felvonuláson

2 cikk
Magyar Narancs
24.hu

Balközép

A 30. Budapest Pride rendezvényén a gyülekezési helyszín már kezdés előtt nehezen volt megközelíthető a megnövekedett tömeg miatt. A felvonulás a Városháza Parkból indult, ahol a résztvevők és több tucat európai parlamenti képviselő valamint diplomaták is jelen voltak a rendőrség tiltása ellenére. Karácsony Gergely főpolgármester önkormányzati rendezvényként hirdette meg a felvonulást, míg a rendőrség betiltotta azt. A Mi Hazánk és más szervezetek is tiltott és engedélyezett megmozdulásokat tartottak a Szabadság híd környékén. A résztvevők a Városháza Parktól a Műegyetem rakpartig vonultak különböző budapesti helyszíneken keresztül.

Részletek

Feszültségek és békés tömeg a 30. Budapest Pride rendezvényén

2 cikk
Blikk

Kiegyensúlyozott

A 30. Budapest Pride felvonulást a Városháza parkból indították, bár rendőrségi tiltás ellenére a fővárosi önkormányzat és a Szivárvány Misszió Alapítvány megtartotta az eseményt. Az ellenoldalon a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom és a Mi Hazánk szervez tüntetéseket és útlezárásokat, különösen a Szabadság hídnál, ahol feszültségek várhatók. A programsorozatot beszédek és zenei műsorok zárják a Műegyetem rakparton, a hangulat jelenleg békés, de a demonstrációk miatt elővigyázatossággal kezelik a helyzetet.

Részletek

Kelemen Gábor a melegek jogairól és az LMBTQP-ellenes álláspontról a HVIM gyűlésén

2 cikk
Telex
Magyar Jelen

Jobbközép

A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom által tartott gyűlésen Kelemen Gábor alelnök azt hangsúlyozta, hogy szerintük a melegek ma Magyarországon ugyanolyan jogokkal rendelkeznek, mint a heteroszexuálisok, ám az LMBTQP-propagandát akadályozni szeretnék. Kelemen a házasságot szentségnek tekinti, nem pedig jognak, ezért szerintük a melegek élettársi kapcsolattal gyakorlatilag azonos jogokat kapnak. Ugyanakkor az örökbefogadás terén nehézségek vannak, és a mozgalom tradicionális értékek mellett áll ki. Az eseményen a rendőrség fellépett az újságírókkal szemben, akik a Pride problémásságát firtatták, miközben a mozgalom nem a homoszexualitással, hanem annak nyilvános kifejezésével szemben kritikus.

Részletek

Ellentétek a Városháza parkban a Pride előtti gyülekezésen

2 cikk
Magyar Hang

Kiegyensúlyozott

A Városháza parkban a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom tagjai gyülekeztek a délutáni Pride indulása előtt, miközben a park szivárványszínű díszítést kapott. A vármegyések a szoros kapcsolatban álló Mi Hazánk szervezet támogatásával hirdettek meg egy ellentüntetést a traditionalitás védelmében, csak bizonyos csoportokat fogadva el. A politikai ellentétek feszültséget okoztak, különös tekintettel arra, hogy a hatóságok nem engedélyezték a Pride rendezvényt, de a menet végül mégis elindult, és szembetalálhatta magát az ellentüntetés résztvevőivel a Szabadság hídon. A helyzet aggodalmat kelt a politikai konfliktusok és esetleges törvénysértések miatt.

Részletek